CEO Event
CEO Event

TEKNOFEST'TE ÜÇÜNCÜ GÜN

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali üçüncü gün etkinliklerini yoğun katılımla tamamladı.

 

 

 

TEKNOFEST sergi alanında öğrenciler ve misafirler eğlenceli vakitler geçirdi.

 

 

Gün boyunca ana sahnede yapılan gösteriler büyük ilgi gördü.

 

 

Festivalde, çocuklar ve gençler hem eğiten hem de eğlendiren atölye çalışmalarına da katılma imkanı buldu. 

 

 

Festivalde aralarında İnsanlık Yararına Teknoloji, Yapay Zeka, İnsansız Su Altı Sistemleri, Uçan Araba Tasarımı, Sürü İHA Simülasyonu kategorilerinde yarışmalar devam etti.

 

 

Milli Teknoloji Hamlesi" sloganıyla yola çıkan ve Türkiye'nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST'te hava gösterileri nefesleri kesti.

 

 

Rus Hava Kuvvetleri'nin akrobatik gösteri ekibi Rus Şövalyeleri, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’te gösteri uçuşu yaptı.

 

 

Festival 20 Eylül Cuma günü dördüncü günüyle devam edecek.

Türkiyeʼnin havacılık ve uzay bilimlerindeki birikiminden ilham alan 'Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali', 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanıʼnda gerçekleştirildi.

Event yönetimini CEO Eventʼin de ortakları arasında bulunduğu ACF Event tarafından gerçekleştirilen festival, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfıʼnın önderliğinde ülkemizin belli başlı kurum, kuruluş ve şirketlerini bir araya getirdi.

Birbirinden renkli etkinlik ve gösterilerin yer aldığı Teknofest, çocukların ve gençlerin büyük ilgi odağı oldu.

Altı gün süresince Atatürk  Havalimanıʼnda gökyüzü Türk Yıldızları, SoloTürk, sivil akrobasi pilotları, Atak helikopterleri,  THK balonları, paraşüt timleri, özel harekat polisleri ve Rusya'dan gelen özel gösteri ekiplerinin yanında diğer pek çok performansa tanıklık etti.

TEKNOFEST İstanbul, kendi alanında düzenlenen etkinlikler arasında katılımcı sayısı açısından en üst sırada yerini aldı. Bu kapsamda, 2009'da İngiltere'de düzenlenen ve 1 milyon 344 bin ziyaretçiyi ağırlayan Bournemouth Airshow'u geride bırakarak 1 milyon 720 bin ziyaretçiyle zirveye yerleşti.


17-22 Eylül 2019, Atatürk Havalimanı

ANA SAYFAYA DÖN