CEO Event
CEO Event

TEKNOFEST'İN İKİNCİ GÜNÜ

Türkiye'nin en büyük Teknoloji etkinliği TEKNOFEST ikinci gününde misafirlerini ağırladı.

 

 

 

Festivale katılım ikinci gününde oldukça yoğundu.

 

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle dün Atatürk Havalimanında başlayan festivaldeki askeri ve sivil katılımcı firmaların stantları, ikinci günde de birçok etkinliğe sahne oldu.

Festival kapsamında, Dikey Rüzgar Tüneli, Gök Bilim Planetaryum, Hava Araçları Sergisi, Kara Araçları Sergisi etkinlikleri devam etti.

 

 

Festival kapsamında 19 farklı kategoride yarışmalara devam edildi.

 

 

Festivali ziyaret edenler yerde ve gökte birçok hava aracını görme fırsatı yakaladı.

 

 

Solo Türk, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, SU-35,MC 21 yolcu uçağı ve Red Bull gerçekleştirecekleri gösteri uçuşlarıyla festivale renk kattı.

 

 

Festival 19 Eylül’de üçüncü günüyle devam edecek.

Türkiyeʼnin havacılık ve uzay bilimlerindeki birikiminden ilham alan 'Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali', 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanıʼnda gerçekleştirildi.

Event yönetimini CEO Eventʼin de ortakları arasında bulunduğu ACF Event tarafından gerçekleştirilen festival, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfıʼnın önderliğinde ülkemizin belli başlı kurum, kuruluş ve şirketlerini bir araya getirdi.

Birbirinden renkli etkinlik ve gösterilerin yer aldığı Teknofest, çocukların ve gençlerin büyük ilgi odağı oldu.

Altı gün süresince Atatürk  Havalimanıʼnda gökyüzü Türk Yıldızları, SoloTürk, sivil akrobasi pilotları, Atak helikopterleri,  THK balonları, paraşüt timleri, özel harekat polisleri ve Rusya'dan gelen özel gösteri ekiplerinin yanında diğer pek çok performansa tanıklık etti.

TEKNOFEST İstanbul, kendi alanında düzenlenen etkinlikler arasında katılımcı sayısı açısından en üst sırada yerini aldı. Bu kapsamda, 2009'da İngiltere'de düzenlenen ve 1 milyon 344 bin ziyaretçiyi ağırlayan Bournemouth Airshow'u geride bırakarak 1 milyon 720 bin ziyaretçiyle zirveye yerleşti.


17-22 Eylül 2019, Atatürk Havalimanı

ANA SAYFAYA DÖN