CEO Event
CEO Event

TEKNOFEST 2019 BAŞLIYOR

Dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali 17-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

 

 

Bu yıl ikincisi düzenlenecek TEKNOFEST İstanbul için geri sayım başladı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen festivali, 1 milyonun üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 17-22 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda yapılacak festivalde, misafirleri eğlenceli dakikalar bekliyor olacak.

 

 

Her dakikası dolu dolu geçecek festivalde Türk Yıldızları, Solotürk, T129 Atak, Hürkuş, Redbull Uçuş gösterisi, Jandarma hava gösterileri, Rusya hava gösterileri ekibinden Rus Şövalyeleri ekibi, Su-30, paraşüt timleri, ve diğer hava araçları gösterilerini yapacak.

 

Türk Yıldızları

 

Solotürk

 

Rus Şövalyeleri Ekip Gösterisi

 

Rusya Su-30 Gösteri Uçağı 

 

Paraşüt Gösterileri

 

Festivalde birbirinden farklı aktiviteler gerçekleşecek. Dikey Rüzgar tüneli , Balon uçuşları ve sivil uçuşlar ile ziyaretçilerin ayakları yerden kesilecek. Planetaryum, Uzay Sergileri , bilim sergileri ve efsane uçakların sergilendiği statik sergiler, konserler  gibi onlarca aktivite festivalin eğlenceli geçmesini sağlayacak.

 

 

Geçtiğimiz haftalarda motorları ilk kez çalıştırılan ve Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar Akıncı Taarruz İHA ve Türkiye’nin ilk milli uçan Otomobil projesi Cezeri ilk kez burada görücüye çıkacak.

 

 

17-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturmaktadır. 

Havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen 19 farklı kategoride yer alan teknoloji yarışmalarına Türkiye'nin 81 ilinden 122 farklı ülkeden toplamda 17.773 takım başvuru yapmış olup 2.000'den fazla takım 50.000 yarışmacı finalist olmaya hak kazandı.

 

 

Festival programını indirmek için buraya tıklayınız.

 

** Haberde kullanılan festival görselleri 2018 Yılına aittir ** 

 

TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali 2019


17-22 Eylül 2019. Atatürk Havalimanı -  İstanbul

ANA SAYFAYA DÖN