CEO Event
CEO Event

TEKNOFEST 17 EYLÜL 09:00'DA START ALIYOR

Türkiye’nin en büyük festivali TEKNOFEST 2019 yarın saat 09:00’da Atatürk havalimanında başlıyor.

 

 

İlk olarak saat 10:30 ile 12:00 arasında  SoloTürk ve Rus uçaklarının hava gösterileri eşliğinde açılış seronomisi gerçekleştirilecek

 

 

Ardından 13:00 - 17:00 saatleri arasında sırasıyla İçişleri Bakanlığı gösteri uçuşu, Türk Yıldızları, Rusya Akroteam gösteri uçuşu, Rusya yangın söndürme gösterisi, Redbull ve Kara Kuvvetleri gösteri uçuşu, Tei İha gösteri uçuşu yapılacak.Festival boyunca hava gösterileri devam edecek.

 

 

Festivalin ilk gününde hem yeni teknolojiler sergilenecek hem de savaşan İHA’lardan, insansız su altı sistemlerine kadar 19 yarışma düzenlenecek.Yarışmalara, 122 ülke ve Türkiye’nin 81 ilinden toplam 17 bin 373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurdu. Yarışmaların finallerinde 2 bin  takım ve 10 bin finalist mücadele edecek. Festivalin son günü Yarışmalarda dereceye girenlere 3  milyon liradan fazla ödül verilecek.

 

 

İnsansız hava aracı teknolojilerine yönelik çalışmalar yürüten Baykar, festival kapsamında kurulacak stantta, merakla beklenen projelerde gelinen aşamayı gözler önüne serecek. Baykar, Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ve Cezeri Uçan Araba’yı ilk kez yarın TEKNOFEST’te sergilenecek.

 

 

Festival boyunca çocuklar birbirinden eğlenceli ve eğitici atölyelerde harika zamanlar geçirecek.

 

 

İlerleyen günlerde festival yorgunluğunu ziyaretçiler 20 Eylül Cuma günü Mustafa Sandal konseri ve 21 Eylül Cumartesi günü saat 19:30'da Murat Dalkılıç konseriyle atlatacak.

 

 

Tüm halkimizi ayakları yere basmayan tek festival Teknofest’e bekliyoruz. 

Festival programını buradan indirebilirsiniz.

TEKNOFEST İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali 2019


17-22 Eylül 2019. Atatürk Havalimanı -  İstanbul

ANA SAYFAYA DÖN