CEO Event
CEO Event

SAKARYA MTB CUP 2019

Sakarya MTB Cup yarışlarına kadınlarda 14 ülkeden 20 sporcunun; erkeklerde ise 16 ülkeden 50 sporcunun katıldığı yarışlar büyük bir heyecana sahne oldu. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde çevrilen pedallar gerçekleştirilen son gün yarışları ve etkinlikleriyle sona erdi. 

 

 

'Temiz Bir Dünya İçin Pedal Çevir' sloganıyla düzenlenen organizasyona Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin yanı sıra Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve Asbaşkanı İrfan Çelik, Cumhurbaşkanlığı Himaye Projeler Müdürü Ali Murat Önder, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, sponsor temsilcileri ve çok sayıda sporsever katıldı. 

 

 

Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Vali Ahmet Hamdi Nayir elit erkekler kategorisinin startını verirken daha sonra dereceye giren sporculara madalyalarını, organizasyon sponsorlarının temsilcilerine de plaketlerini  takdim etti. 

 

 

Ödül takdimi sonrası Başkan Yüce ve Vali Nayir dereceye giren sporcularla birlikte Afrika'da suya muhtaç ülkeler adına sembolik olarak kuyuya su döktüler.

 

 

İlk gün 63 yarışmacının ter döktüğü Erkekler ve Kadınlar kategorilerinde gerçekleştirilen yarışlar unutulmaz anlar yaşattı. UCI MTB Cup Maraton Serisi yarışlarında elit erkeklerde podyumun zirvesinde Yunanistan Milli Takımı bisikletçisi Ilias Periklis yer aldı. Serneke Allebike MTB takımından Michael Olsson ikinci olurken, Sockeloen Cyling Club'tan Jasper Ockeloen üçüncü olarak tamamladı. Elite kadınlarda ise günün kazanan ismi Falu CK - Abro takımından Jennie Stenerhag oldu. Moscow Uor2 takımından Guzel Akhmadullina ikinci, milli bisikletçimiz Esra Kürkçü Akgönül ise üçüncü olarak bitirdi.

 

 

Sakarya Ayçiçek Bisiklet Vadisi’ne gelen izleyiciler hem muhteşem bir mücadeleye hem de eğlence dolu anlara tanıklık ettiler. Mehter Takımı, halk oyunları, Birkan Polat Motor ve BMX bisiklet gösterilerinin ardından izleyiciler Rafet El Roman’ın unutulmaz şarkılarına eşlik ettiler.

 

 

Şampiyonanın son günündeki yarışta ise kadınlarda ilk sırayı Avusturyalı bisikletçi Laura Stigger alırken; Guzel Akhmadullina 2, Miho Imai 3.'lüğün sahibi oldu. Erkeklerde ise kıyasıya bir mücadele yaşandı. Büyükşehir Belediyespor'un genç isimleri Halil İbrahim Doğan ile Oğuzhan Tiryaki'ninde pedal çevirdiği yarışlarda Martins Blums kürsünün sahibi oldu. Ivan Filatov 2.'liği elde ederken; Martin Harring 3. sırada yarışları bitirdi.

 

 

Sakarya MTB Cup yarışlarına kadınlarda 14 ülkeden 20 sporcunun; erkeklerde ise 16 ülkeden 50 sporcunun katıldığı yarışlar büyük bir heyecana sahne oldu. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde çevrilen pedallar gerçekleştirilen son gün yarışları ve etkinlikleriyle sona erdi. 


13-15 Eylül 2019, Sakarya Ayçiçeği Vadisi

ANA SAYFAYA DÖN