CEO Event
CEO Event

DESIGN WEEK 2019

Türkiye'de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasına katkı sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) başladı. 

 

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği etkinlik, genç tasarımcıları ve tasarımcı adaylarını bir araya getirdi.  

 

 

Etkinliğin açılışında konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, tasarımın üretimde ve hayatta oluşturduğu katma değeri odak noktasına koyarak, endüstrinin ulusal ve uluslararası temsilcileri ile tasarımcıları bir araya getirdikleri Design Week'in dördüncüsünü düzenlediklerini söyledi.  

 

 

Sosyal hayattan, üretime ve ihracata kadar hayatın her alanında küresel trendler ile beraber gelen bir dönüşüm içerisinde yaşadıklarını dile getiren Gülle, şu anda hayatlarındaki tüm tercihlerin tasarıma dayalı olduğunu bildirdi.

 

 

TİM Başkanı İsmail Gülle'nin ardından Sebastian Bergne açılış konuşması yaptı.

 

 

Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği Design Week Turkey, düzenlendiği günden beri tüm yaratıcı endüstrileri, yurt içinden ve yurt dışından 120.000’den fazla ziyaretçiyi bir araya getirdi.

Design Week Turkey, ülkemizin tasarım kimliğinin ve bu kapsamda gelişebilecek olan ekonomik başarısının, tasarım ve endüstri entegrasyonuyla sağlanabileceği bilincini oluşturmayı en önemli konusu olarak ele alıyor; endüstri temsilcileriyle tasarımcıları bir araya getiriyor ve katma değerli ürünler üretebilmek adına bir buluşma zemini oluşturuyor.

Yaratıcı ekonomileri güçlendirmeyi, girişimciliği teşvik etmeyi, endüstriler arası iş birlikçi multidisipliner projeler ve titiz tasarım araştırmalarını odağa alan DWT’19 programı, ulusal ve uluslararası paydaşlar tarafından kapsamlı bir planlama ağı ile oluşturuluyor.

DWT’19 endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari başta olmak üzere bir dizi alanda panel ve konferanslar, sergiler, atölyeler ve ödül törenleri ile bu yıl 14-17 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Etkinlik, şehre ve ülkeye yayılarak çok çeşitli rotalarda ve alanlarda hayat buldu ve ülkeyi tasarımla keşfetmenin yeni yolları tasarım meraklılarına sunuldu.

Binlerce yıldır genetik kodlarımızda taşıdığımız tasarım yeteneği; tüm tasarım disiplinleri ve yaklaşımlarında inovasyon ve teknoloji ile entegre, başarılı çağdaş projelerle gün yüzüne çıktı. Etkinlik kapsamında ayrıca; markalar, tasarımcılarla ortak projeler geliştirme şansına sahip olabildi, üniversiteler ve kurumlarla iş birliği imkanı yakalayabildiler.


14-17 Kasım 2019, Haliç Kongre Merkezi, İstanbul

ANA SAYFAYA DÖN