CEO Event
CEO Event

D-8 KONSEYİ 17. TOPLANTISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanʼın ev sahipliğinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayıʼnda yapılan zirveye, D8 ülkeleri olan İran, Pakistan, Bangladeş, Malezya, Endonezya, Mısır ve Nijeryaʼnın devlet ve hükümet başkanları ile üst düzey temsilcileri katıldı.

 

 

Birleşmiş Milletler tarafından gözlemci statüsü verilen D-8, her geçen gün etkinliğini artıran bir işbirliği organizasyonu olarak öne çıkıyor.

 

 

Zirvenin teması, 'İşbirliği ve Fırsatları Çoğaltmak' olarak belirlendi. İstanbulʼdaki zirvede, üye ülkeler arasında ilişkileri geliştirmek için önemli kararlar alındı.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanʼın ev sahipliğinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayıʼnda yapılan zirveye, D8 ülkeleri olan İran, Pakistan, Bangladeş, Malezya, Endonezya, Mısır ve Nijeryaʼnın devlet ve hükümet başkanları ile üst düzey temsilcileri katıldı.

Zirvenin teması, 'İş Birliği ve Fırsatları Çoğaltmak' olarak belirlendi. Birleşmiş Milletler tarafından gözlemci statüsü verilen D-8, her geçen gün etkinliğini artıran bir işbirliği organizasyonu olarak öne çıkıyor. İstanbulʼdaki zirvede, üye ülkeler arasında ilişkileri geliştirmek için önemli kararlar alındı.


​17-20 Ekim 2017, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul

ANA SAYFAYA DÖN