CEO Event
CEO Event

NATO DIŞİŞLERİ BAKANLARI ZİRVESİ

13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde Antalya, yoğun gündemiyle diplomasi tarihine geçecek önemli bir zirveye ev sahipliği yaptı. Dünyanın en güçlü askeri paktı olan NATO ülkeleri dışişleri bakanlarının bir araya geldiği zirve boyunca Türkiye, uluslararası kamuoyunun ilgi odağı oldu.

 

 

Bu toplantı vesilesiyle Antalya konumu, turizm altyapısı, iklimi, doğal ve tarihi zenginlikleriyle uluslararası toplantılar için dünyada en iyi lokasyonlardan biri olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

 

 

Toplantıya 50 ülkenin dışişleri bakanları ve üst düzey temsilcileri katıldı. Uluslararası örgütlerin temsilcileri de toplantılarda bulundu. İki gün boyunca dünya televizyonlarının haber bültenleri, bu önemli toplantıdan haberlerle başladı. Afganistan, Suriye ve Irak gibi ülkelerdeki güvenlik sorunlarının gündeme damgasını vurduğu NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, dünya gazetelerinin manşetlerinde ilk haber olarak yer aldı.

 

 

Ev sahibi olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğluʼnun yanı sıra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı John Kerry ile Birleşmiş Milletler Genel Sekreteriʼnin Afganistan Özel Temsilcisi ve Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi toplantının önemli konukları arasındaydı.

Türkiyeʼnin ev sahipliği, ülkemizin kolektif savunma ve ittifak dayanışmasına verdiği önemi ve NATO içerisindeki öncü rolünü bir kez daha gösterdi. Bu toplantıyla Türkiye, uluslararası barış ve güvenliğin tesisine katkılarını, önümüzdeki dönemde de sürdürme iradesini sergilemiş oldu.

 

 

CEO Event, dünyanın gözünün çevrildiği bu önemli eventi başarıyla gerçekleştirerek, uluslararası sınavlara her zaman hazırlıklı olduğunu bir kere daha kanıtlamış oldu.

 

13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde Antalya, yoğun gündemiyle diplomasi tarihine geçecek önemli bir zirveye ev sahipliği yaptı. Dünyanın en güçlü askeri paktı olan NATO ülkelerinin dışişleri bakanlarının bir araya geldiği zirve boyunca Türkiye, uluslararası kamuoyunun ilgi odağı oldu. Bu toplantı vesilesiyle Antalya konumu, turizm altyapısı, iklimi, doğal ve tarihi zenginlikleriyle uluslararası toplantılar için dünyada en iyi lokasyonlardan biri olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Toplantıya 50 ülkenin dışişleri bakanları ve üst düzey temsilcileri katıldı. Uluslararası örgütlerin temsilcileri de toplantılarda bulundu. İki gün boyunca dünya televizyonlarının haber bültenleri, bu önemli toplantıdan haberlerle başladı. Afganistan, Suriye ve Irak gibi ülkelerdeki güvenlik sorunlarının gündeme damgasını vurduğu NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, dünya gazetelerinin manşetlerinde ilk haber olarak yer aldı

Ev sahibi olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğluʼnun yanı sıra NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı John Kerry ile Birleşmiş Milletler Genel Sekreteriʼnin Afganistan Özel Temsilcisi ve Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi toplantının önemli konukları arasındaydı. Türkiyeʼnin ev sahipliği, ülkemizin kolektif savunma ve ittifak dayanışmasına verdiği önemi ve NATO içerisindeki öncü rolünü bir kez daha gösterdi.

Bu toplantıyla Türkiye, uluslararası barış ve güvenliğin tesisine katkılarını, önümüzdeki dönemde de sürdürme iradesini sergilemiş oldu. 

CEO Event, dünyanın gözünün çevrildiği bu önemli eventi başarıyla gerçekleştirerek, uluslararası sınavlara her zaman hazırlıklı olduğunu bir kere daha kanıtlamış oldu.


13-14 Mayıs 2015, Susesi Otel, Belek, Antalya  

ANA SAYFAYA DÖN