CEO Event
CEO Event

DESIGN WEEK 2019 ÜÇÜNCÜ GÜN

DWT’19 üçüncü günüyle endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari başta olmak üzere bir dizi alanda panel ve konferanslar, sergiler, atölyeler ile devam etti.  

 

 

Ana teması ‘tasarım ötesi’ olan etkinlikte çocuklar eğitici  atölye çalışmalarıyla keyifli anlar geçirdi. 

 

 

DWT'19, 17.11.2019 Pazar günü dördüncü ve son günüyle devam edecek.

 

Türkiye’nin en geniş kapsamlı tasarım etkinliği Design Week Turkey, düzenlendiği günden beri tüm yaratıcı endüstrileri, yurt içinden ve yurt dışından 120.000’den fazla ziyaretçiyi bir araya getirdi.

Design Week Turkey, ülkemizin tasarım kimliğinin ve bu kapsamda gelişebilecek olan ekonomik başarısının, tasarım ve endüstri entegrasyonuyla sağlanabileceği bilincini oluşturmayı en önemli konusu olarak ele alıyor; endüstri temsilcileriyle tasarımcıları bir araya getiriyor ve katma değerli ürünler üretebilmek adına bir buluşma zemini oluşturuyor.

Yaratıcı ekonomileri güçlendirmeyi, girişimciliği teşvik etmeyi, endüstriler arası iş birlikçi multidisipliner projeler ve titiz tasarım araştırmalarını odağa alan DWT’19 programı, ulusal ve uluslararası paydaşlar tarafından kapsamlı bir planlama ağı ile oluşturuluyor.

DWT’19 endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari başta olmak üzere bir dizi alanda panel ve konferanslar, sergiler, atölyeler ve ödül törenleri ile bu yıl 14-17 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Etkinlik, şehre ve ülkeye yayılarak çok çeşitli rotalarda ve alanlarda hayat buldu ve ülkeyi tasarımla keşfetmenin yeni yolları tasarım meraklılarına sunuldu.

Binlerce yıldır genetik kodlarımızda taşıdığımız tasarım yeteneği; tüm tasarım disiplinleri ve yaklaşımlarında inovasyon ve teknoloji ile entegre, başarılı çağdaş projelerle gün yüzüne çıktı. Etkinlik kapsamında ayrıca; markalar, tasarımcılarla ortak projeler geliştirme şansına sahip olabildi, üniversiteler ve kurumlarla iş birliği imkanı yakalayabildiler.


14-17 Kasım 2019, Haliç Kongre Merkezi, İstanbul

ANA SAYFAYA DÖN