CEO Event
CEO Event

AYAKLARI YERE BASMAYAN TEK FESTİVAL TEKNOFEST BAŞLADI

Ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST 2019 başladı.

Geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen ve 550 bin ziyaretçi ile Türkiyenin en büyük festivali olmaya imza atan milli teknoloji hamlesi Teknofest’in ikincisi Atatürk Havalimanında çoşkuyla başladı.

 

 

 

İlk olarak Solotürk ve Rus Hava gösterileriyle açılış seronomisi düzenlendi.

 

 

Ardından diğer hava gösterileri nefesleri kesti.

 

 

Alanda ise  bilim sergileri, planetaryum,  hava tüneli, oyun alanları, fuar standları, yanında askeri ve sivil uçakların statik sergileri, Teknofest’in her dakikasının dolu geçmesini sağladı.

 

 

Baykar uçan arabası Cezeri ve Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracını ilk kez sergiledi.

 

Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı

 

Cezeri

 

Festival 18 Eylül'de ikinci günüyle devam edecek.

Türkiyeʼnin havacılık ve uzay bilimlerindeki birikiminden ilham alan 'Teknofest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali', 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında Atatürk Havalimanıʼnda gerçekleştirildi.

Event yönetimini CEO Eventʼin de ortakları arasında bulunduğu ACF Event tarafından gerçekleştirilen festival, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfıʼnın önderliğinde ülkemizin belli başlı kurum, kuruluş ve şirketlerini bir araya getirdi.

Birbirinden renkli etkinlik ve gösterilerin yer aldığı Teknofest, çocukların ve gençlerin büyük ilgi odağı oldu.

Altı gün süresince Atatürk  Havalimanıʼnda gökyüzü Türk Yıldızları, SoloTürk, sivil akrobasi pilotları, Atak helikopterleri,  THK balonları, paraşüt timleri, özel harekat polisleri ve Rusya'dan gelen özel gösteri ekiplerinin yanında diğer pek çok performansa tanıklık etti.

TEKNOFEST İstanbul, kendi alanında düzenlenen etkinlikler arasında katılımcı sayısı açısından en üst sırada yerini aldı. Bu kapsamda, 2009'da İngiltere'de düzenlenen ve 1 milyon 344 bin ziyaretçiyi ağırlayan Bournemouth Airshow'u geride bırakarak 1 milyon 720 bin ziyaretçiyle zirveye yerleşti.


17-22 Eylül 2019, Atatürk Havalimanı

ANA SAYFAYA DÖN