CEO Event
CEO Event

10. ENERJİ VERİMLİLİĞİ FORUM VE FUARI

Enerji verimliliği sektörünün en önemli etkinliği olan Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı onuncu kez 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi.

 

 

Bir Kaynak Olarak Enerji Verimliliği teması ile düzenlenen fuarın açılışına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in yanısıra, Malta Enerji ve Su Yönetimi Bakanı Hon Joseph Mizzi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami katıldı.

 

 

Uluslararası düzeyde çok yoğun bir katılımın olduğu fuar Malta, Danimarka, KKTC, Rusya, İtalya, Bangladeş, Pakistan, Bosna Hersek, Togo, Sudan, Azerbaycan, Nijerya ve Suudi Arabistan’dan ziyaretçilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 

Bu yıl 3 salonda toplam 18 oturum yapıldı, bunun yanı sıra 3 yan etkinlik düzenlendi. 14’ü yabancı, 92’si ulusal uzman olmak üzere 106 konuşmacı yer aldı. Sektörün önde gelen temsilcileri ile enerji verimliliğinde dünya trendi olan yeni yaklaşımlar, tarım, ulaştırma, bina, sanayi, EPS (Enerji Performans Sözleşmeleri), Isı piyasası tartışıldı, sektörün sorunları ve çözüm önerileri dile getirildi.

 

 

Forumda ilk kez 'Verimlilik Arttırıcı Proje' desteklerinin ödül töreni ile sunumları gerçekleştirildi.

 

 

Toplam ziyaretçi sayısı 4920 kişi olarak tespit edilen forum ve fuar’da 18 sponsor ve 61 stant katılımı sağlayan firma yer aldı.

 

Enerji verimliliği sektörünün en önemli etkinliği olan Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı onuncu kez düzenlendi.


11-12 Nisan 2019, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul

ANA SAYFAYA DÖN